Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2020, 08:48 Aktualizované dňa 23.09.2020 o 15:51

Akcia Oko: NAKA zasahuje na viacerých miestach Slovenska vrátane Bonulu

Zásah má súvisieť s výstavbou cestnej infraštruktúry.

Akcia Oko: NAKA zasahuje na viacerých miestach Slovenska vrátane Bonulu
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Národná kriminálna agentúra zasahuje na viacerých miestach Slovenska. Má ísť o akciu, ktorá súvisí s výstavbou cestnej infraštruktúry. Informuje o tom portál noviny.sk.

Policajti majú podľa portálu v rámci akcie s krycím názvom Oko vykonávať domové prehliadky, ale aj prehliadky firiem a nebytových priestorov.

Spravodajský portál ďalej informoval, že NAKA má zasahovať aj vo firme Bonul, patriacej rodine Bödörovcov. 

Viac podrobností k zásahu nepriniesol ani premiér Igor Matovič. "Mám menej informácií ako vy. Ja som si prečítal iba nadpis článku," povedal Matovič.

Podľa informácií HN zásah súvisí s výstavbou tunela Višňové a kontroverzným nákupom kamier v Národnej diaľničnej spoločnosti.

Hospodárske noviny už v júni písali o miliónovom tendri u diaľničiarov. Vedenie spoločnosti za minulej vlády vlani na jeseň informovalo o zákazke za 37,6 milióna eur pre firmu Tempest.

​Druhú ponuku v tendri diaľničiari nezverejnili. Na informácie boli vtedy skúpi s tým, že ide o systém analýzy vzdialených lokalít prioritného infraštruktúrneho majetku a všetko spadá pod zákon o ochrane utajovaných skutočností.

O súťaž sa podľa našich informácií zaujímala Národná kriminálna agentúra a aj prokuratúra. Dôvodom má byť predraženie. Súčasťou utajovaného miliónového systému mali byť totiž len štyri kamery, ktoré mali monitorovať situáciu na diaľniciach.

Zvažovať sa mali špeciálne zariadenia, ktoré by identifikovali na cestách na základe údajov z kamery aj osoby. Znamenalo by to, že technika by musela byť prepojená na zoznam osôb s ich identifikačnými údajmi. Zariadenia sa mali inštalovať o jeden a pol roka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.