Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2020, 13:21 Aktualizované dňa 22.09.2020 o 15:47

NAKA zasahovala v budove hokejového zväzu

Dôvodom zásahu sú procesné úkony v súvislosti s verejným obstarávaním.

NAKA zasahovala v budove hokejového zväzu
Zdroj: FB/Polícia SR

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahujú v budove Slovenského zväzu ľadového hokeja. Potvrdil to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, upozornil na to portál noviny.sk.

"NAKA vykonáva na hokejovom zväze procesné úkony v súvislosti s verejným obstarávaním," priblížil Slivka s tým, že bližšie informácie poskytnú hneď, ako to procesná situácia dovolí.

"Potvrdzujeme, že Národná kriminálna agentúra dnes vykonala procesné úkony na Slovenskom zväze ľadového hokeja. SZĽH je a bude vyšetrovateľom z Banskej Bystrice súčinný vo všetkých smeroch. Všetky vyžiadané dokumenty sme im vydali, niekoľko ľudí už bolo aj vypovedať, medzi nimi aj ekonomický riaditeľ."

"Zväz má nové vedenie, ktoré je transparentné a otvorené akýmkoľvek kontrolám, ktoré pomôžu očistiť slovenský hokej od individuálnych zlyhaní z minulosti. Vedenie SZĽH už v tomto smere vykonalo niekoľko personálnych zmien a na základe výsledkov vyšetrovania je pripravené v nich pokračovať,“ uvádza sa v stanovisku, ktoré poskytol hokejový zväz.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.