Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2020, 14:11 Aktualizované dňa 21.09.2020 o 14:23

NAKA obvinila muža, ktorý mal pripravovať vraždu Žilinku a Lipšica

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie "Objednávka" zadržala a obvinila Dušana Kracinu z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy.

NAKA obvinila muža, ktorý mal pripravovať vraždu Žilinku a Lipšica
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci akcie "Objednávka" zadržala a obvinila Dušana Kracinu z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Ten mal pripravovať vraždy prokurátora Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica.

Mal pripravovať vraždy prokurátora Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica. Informoval o tom hovorca polície Michal Slivka.

"Skutku sa mal dopustiť na dvoch osobách, na chránenej osobe, ktorou je tiež verejný činiteľ, ale aj osobe, ktorá plní povinnosti uložené na základe zákona a tiež z osobitného motívu, ktorým je objednávka alebo v úmysle získať majetkový prospech," uviedol Slivka.

Na trestnom čine sa mal Kracina zúčastniť ako objednávateľ. V súčasnosti s ním prebiehajú procesné úkony, podotkol hovorca.

Dušan Kracina je známy v súvislosti s kauzou vraždy novinára Jána Kuciaka. Odsúdený Zoltán Andruskó tvrdil, že ho navštívil v mene nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Mal mu oznámiť, že v súvislosti s vraždou hľadajú v Maďarsku bieleho koňa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.