Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2020, 12:38

Podpredsedníčka hmotných rezerv končí. Sulíkovho nominanta obviňuje z nekompetentného riadenia

Odchádzajúca podpredsedníčka hmotných rezerv bola vnímaná ako bojovníčka proti korupcii.

Podpredsedníčka hmotných rezerv končí. Sulíkovho nominanta obviňuje z nekompetentného riadenia
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Podpredsedníčka Správy štátnych hmotných rezerv Zuzana Šubová po štyroch mesiacoch končí vo funkcii. Svoje rozhodnutie v pondelok e-mailom oznámila médiám a za dôvod označila nekompetentné a netransparentné riadenie štátnych hmotných rezerv pod vedením predsedu Jána Rudolfa, ktorého nominoval minister hospodárstva Richard Sulík.

Konkrétnejšie informácie chce Šubová zverejniť až po tom, keď o nich bude informovať predsedu vlády Igora Matoviča (OĽANO).

​Poradca pre komunikáciu a médiá hmotných rezerv Igor Rabatin uviedol, že Šubová zatiaľ o svojom rozhodnutí oficiálne neinformovala. "SŠHR SR nemá okrem medializovaného stanoviska žiadne podrobnosti k jej rozhodnutiu," uviedol Rabatin.

Predseda SŠHR Ján Rudolf na medializované stanovisko podpredsedníčky nebude reagovať.

Oficiálne informácie o odstúpení Šubovej nemalo krátko predpoludním ani Ministerstvo hospodárstva. "Ministerstvo vzniknutá situácia mrzí, no zatiaľ nemá konkrétne informácie o dôvodoch tohto kroku," uviedla hovorkyňa rezortu Katarína Matejková.

Nomináciu Šubovej do funkcie vláda schválila 20. mája. Odchádzajúca podpredsedníčka hmotných rezerv sa v minulosti zviditeľnila oznámením o závažnej trestnej činnosti v súvislosti s eurofondmi na ministerstvách pôdohospodárstva a životného prostredia. Bola preto vnímaná ako bojovníčka proti korupcii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.