Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

V kúpeľoch Smrdáky sme vyskúšali liečbu bahnom, vodou a skvelým jedlom.

Ako prvé sme vyskúšali bahenný zábal kolenných kĺbov. Sírne bahno je peloid -- prírodná látka, vznikajúca pretekaním sírovodíkovej vody cez sprašové zeminy tejto oblasti. Vysokoúčinné sírne peloidy sa používajú ako zdravotná pomôcka vo forme zábalov na kĺby a chrbticu. Teplé bahno pôsobilo veľmi upokojujúco. Síce ním boli pokryté len kolená, sálajúce teplo však prechádzalo do celého tela. Akékoľvek napätie sa vytratilo a o dvadsať minút je telo zregenerované.
Medová masáž
Po bahennom zábale nasledovala medová masáž. Med detoxikuje a pôsobí pozitívne pri bolestiach hlavy, chronických únavách, depresiách či nespavosti. Pomocou tzv. pumpovacích pohybov rukou sa z tela odstraňujú usadeniny, ktoré sa počas života nahromadili v tkanivách (napríklad z potravín, liekov, okolitého prostredia) a telo sa ich nevie zbaviť vlastnými vylučovacími orgánmi. Počas masáže sa toxíny vyplavujú na kožu a podobajú sa žuvačkovej hmote. Medová masáž silne oživuje celý organizmus a obnovuje prírodnú detoxikačnú schopnosť tela. Masáž je veľmi uvoľňujúca a často sa stáva, že pri nej človek zaspí. Príjemne na vás zapôsobí samotný med aj dotyky maséra. Tento dvojitý efekt pomôže oddýchnuť si a prísť na iné myšlienky.
Čerešnička na torte
V hotelovej reštaurácii pre nás riaditeľ kúpeľov Marcel Moravčík vybral najobľúbenejšie jedlo, ktoré patrí medzi najčastejšie objednávané. Predjedlo pozostávalo zo šunkovej rolky plnenej vajíčkovým šalátom a prílohy. Po nej nasledovala vynikajúca frankfurtská polievka s párkom, ktorá bola jedinečne ochutená. Hlavným jedlom bola Blatnická pochúťka. Porcia bola veľká, pochúťka pikantná s výraznou chuťou. Stopercentnú spokojnosť doplnil ešte dezert, záhorácka špecialita -- smrdácka roláda. Tá je vraj jedinečná a nik iný ju nevie upiecť tak ako Smrdáčania. Ľahký zákusok bol pohladením. Za jedlo musíme pochváliť šéfkuchára, pretože bolo celé čerešničkou na torte.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata