Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2020, 13:59 Aktualizované dňa 16.09.2020 o 14:12

Naď predstavil nového šéfa Vojenského spravodajstva. Balciara nahradí Kleštinec

Róbert Kleštinec na čele vojenských tajných nahradí Jána Balciara, ktorý vo funkcii skončil v marci tohto roka.

Naď predstavil nového šéfa Vojenského spravodajstva. Balciara nahradí Kleštinec
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Novým riaditeľov Vojenského spravodajstva sa stal brigádny generál Róbert Kleštinec. Dnes ho predstavil minister obrany Jaroslav Naď.

Podľa ministra je Kleštinec morálne nespochybniteľný, vyzdvihol tiež jeho skúsenosti zo zahraničia. 

Naď za pozitívum označil, že Kleštinec je nezaťažený z minulého pôsobenia u vojenských tajných, keďže jeho doterajším zameraním bolo letectvo, doteraz pôsobil ako zástupca veliteľa Vzdušných síl. 

Šéf rezortu obrany od Kleštinca očakáva, že ukončí sériu káuz, ktorá sa podľa neho za vojenským spravodajstvom ťahá naprieč volebnými obdobiami bez ohľadu na vládu. 

Kleštinec na čele vojenských tajných nahradí Jána Balciara, ktorý vo funkcii skončil v marci tohto roka. Vo funkcii čelil viacerým kauzám vrátane pochybností okolo jeho majetku.

"Čo sa dialo za generála Balciara, to nemalo nielenže obdobu, na to by mi nestačila ani rozvinutá predstavivosť," povedal Naď. "Keď som nastúpil do rezortu, Balciar musel okamžite skončiť," priblížil. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.