Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2020, 12:28 Aktualizované dňa 16.09.2020 o 16:35

NAKA obvinila mužov, ktorí sa mali pokúsiť podplatiť štátneho tajomníka Fecka. Sľúbili mu 60-tisíc eur

Štátny tajomník ministerstva pôdohospodárstva spolupracoval s políciou, k odovzdaniu úplatku nedošlo.

Elitní policajti obvinili v rámci protikorupčnej akcie s krycím názvom Contract dvoch mužov, ktorí sa mali pokúsiť podplatiť štátneho tajomníka ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Martina Fecka.

Ten s políciou spolupracoval, k odovzdaniu úplatku nedošlo. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Obvinení mali podľa polície Feckovi za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke sľúbiť päť percent z hodnoty projektu alebo 60-tisíc eur v hotovosti.

"Ide o Centrálny údajový repozitár Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho v rámci projektu „Centrálny údajový repozitár ÚKSÚP - komplexný projekt pre manažment údajovʺ v hodnote 1 497 614,40 eur," píše polícia na sociálnej sieti. 

Zásah v hlavnom meste

Národná kriminálna agentúra v stredu zasahovala na viacerých miestach v Bratislave v súvislosti s rozsiahlou korupčnou trestnou činnosťou.

Počas akcie zadržala dvoch obvinených z podplácania a legalizácie príjmu z trestnej činnosti a tiež prehľadala priestory zainteresovaných firiem.

Mužom hrozí až 12 rokov väzenia

Obvineným Petrovi Ch. a Miroslavovi S. podľa polície hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti na sedem až 12 rokov.

O prípadnom podnete na ich väzbu vyšetrovateľ rozhodne po vykonaní potrebných procesných úkonov, ktoré sa naďalej realizujú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.