Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2020, 10:53

Kontroly na hranici s Českom budú náhodné, predpokladá Mikulec

O konkrétnom fungovaní na hraniciach s Českom sa stále diskutuje.

Kontroly na hranici s Českom budú náhodné, predpokladá Mikulec
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Minister vnútra Roman Mikulec predpokladá, že kontroly na hranici s Českou republikou, ktorá od piatka 18. septembra pribudne na zoznam rizikových krajín, sa budú konať náhodne.

O ich konkrétnom fungovaní sa však stále diskutuje, informoval o tom v stredu pred rokovaním vlády.

"Ešte sa uskutočňuje tá diskusia, ako to budeme riešiť technicky," povedal minister. Poznamenal, že kontroly neznamenajú uzavretie hraníc.

K prípadnej potrebe potvrdení od zamestnávateľa pre pendlerov sa nevedel vyjadriť. Poukázal na to, že príslušné nariadenie musí vydať hlavný hygienik Ján Mikas.

Minister odpovedal aj na otázku, či nespôsobuje činnosť pandemickej komisie chaos, napríklad vzhľadom na situáciu posledných dní, keď premiér zrušil jej rozhodnutia.

"Nemyslím si, že vzniká chaos, pandemická komisia je poradným orgánom, myslím si, že odvádza veľmi dobrú prácu," reagoval.

​Odborníkom podľa neho patrí úcta za hodiny, ktoré na komisii sedia a snažia sa zvážiť všetky okolnosti ovplyvňujúce prijatie návrhov opatrení.

"Poradný orgán je na to, aby poradil, a potom sú zase ďalšie orgány na to, aby rozhodli," uzavrel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.