Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.09.2020, 14:03

Blíži sa výraznejšie ochladenie. Za studeným frontom k nám prenikne chladný vzduch

Ochladenie pocítime už v noci zo štvrtka na piatok. V horských dolinách teplota môže klesnúť až na hodnoty okolo nuly.

Blíži sa výraznejšie ochladenie. Za studeným frontom k nám prenikne chladný vzduch
Zdroj: Facebook/Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ)

Výraznejšie ochladenie čaká Slovensko už koncom aktuálneho týždňa, chladné budú najmä rána. Na sociálnej sieti o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav.

Vo štvrtok 17. septembra postúpi od severu cez územie Slovenska podľa meteorológov studený front, za ktorým k nám prenikne chladný vzduch. "Ochladenie tak pocítime už v noci zo štvrtka na piatok (18. 9.) a nasledujúce noci budú ešte chladnejšie, pretože zoslabne vietor a nebude takmer žiadna oblačnosť. Vzduch bude navyše suchý," komentovali.

V horských dolinách tak teplota môže podľa SHMÚ klesnúť až na hodnoty okolo nuly a aj v najteplejších oblastiach bude minimum nižšie ako desať stupňov Celzia. Ojedinele, v dolinách a kotlinách miestami, treba počítať aj s prízemnými mrazmi.

V utorok ešte ovplyvňuje počasie na Slovensku mohutná tlaková výš. V strednej Európe a jej širšom okolí sa udržiava veľmi teplý vzduch, preto je v denných hodinách podľa meteorológov mimoriadne teplo. Aj noci sú teplé, avšak na niektorých miestach Slovenska sú aj počas tejto veľmi teplej periódy už rána chladnejšie.

V noci z pondelka 14. septembra na utorok klesla teplota vzduchu najnižšie na stanici pri Dobšinskej ľadovej jaskyni, kde namerali približne päť stupňov Celzia. Naopak, na stanici v Mlynskej doline v Bratislave bolo minimum rovných 19 stupňov Celzia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.