Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2020, 19:13

RegioJet posilní kapacitu vlakov z Česka na Slovensko. Dôvodom je rozhodnutie krízového štábu

Dopravca predpokladá, že do piatka bude chcieť mnoho občanov a návštevníkov Slovenska využiť spojenie na Slovensko tak, aby sa vyhli karanténe.

RegioJet posilní kapacitu vlakov z Česka na Slovensko. Dôvodom je rozhodnutie krízového štábu
Zdroj: Peter Mayer

Dopravca RegioJet pracuje na tom, aby v nasledujúcich dňoch maximálne posilnil kapacitu svojich spojov z Česka do Košíc a Bratislavy. Reagoval tak na pondelkové rozhodnutie Slovenska preradiť Českú republiku do skupiny takzvaných rizikových krajín.

Informoval o tom hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

​Dopravca predpokladá, že do piatka bude chcieť mnoho občanov a návštevníkov Slovenska využiť spojenie na Slovensko tak, aby sa vyhli karanténe. "Dá sa predpokladať, že dopyt po cestovaní bude vysoký. Zároveň RegioJet posilní kapacitu spojov na cesty späť zo Slovenska po nasledujúcom víkende," skonštatoval Ondrůj.

S prevádzkou spojov medzi Českom a Slovenskom počíta dopravca aj naďalej, zatiaľ obmedzenia neplánuje. "Ako najväčší dopravca na diaľkových trasách medzi ČR a Slovenskom máme zodpovednosť za zaistenie spojení aj v dobe zhoršenej pandemickej situácie," dodal hovorca.

Česko pribudne na zoznam takzvaných červených krajín. Potvrdil to premiér Igor Matovič v pondelok na brífingu počas rokovania ústredného krízového štábu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.