Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2020, 11:27

V Trenčíne zatvorili strednú školu. Traja študenti sa nakazili koronavírusom

Nariadením hygienikov sa všetkým žiakom, pedagógom a trénerom určila povinná desaťdňová karanténa a plošné pretestovanie všetkých dotknutých osôb. Výučba bude prebiehať dištančnou formou.

V Trenčíne zatvorili strednú školu. Traja študenti sa nakazili koronavírusom
Zdroj: Reuters

Všetci študenti a pedagógovia Strednej športovej školy v Trenčíne musia podstúpiť povinnú desaťdňovú karanténu. Rozhodol o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trenčíne po tom, ako mali traja študenti pozitívny test na nový koronavírus.

​Ako informovala škola na svojej webovej stránke, nariadením hygienikov sa všetkým žiakom, pedagógom a trénerom určila povinná desaťdňová karanténa a plošné pretestovanie všetkých dotknutých osôb. Výučba bude prebiehať dištančnou formou. Žiakom sa odporúča nevykonávať žiadne pohybové aktivity počas karantény.

V škole sa uskutoční dezinfekcia podľa aktuálne platných usmernení hlavného hygienika.

Ak sa u niektorých z osôb v domácej izolácii (žiakov alebo zamestnancov) objavia počas doby zatvorenia školy príznaky ochorenia COVID-19, je potrebné kontaktovať príslušného všeobecného lekára, ktorý manažuje ďalší postup. Po ukončení šetrenia miestneho príslušného RÚVZ sa škola vráti do zelenej fázy a žiaci naspäť do školy,“ informovala škola.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.