Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2020, 09:19 Aktualizované dňa 09.09.2020 o 09:26

Šéf Pôdohospodárskej platobnej agentúry požiadal Mičovského o odvolanie

Minister Ján Mičovský bude ešte so šéfom PPA Tiborom Gunišom rokovať a verí, že nájdu spoločné riešenie.

Šéf Pôdohospodárskej platobnej agentúry požiadal Mičovského o odvolanie
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Tibor Guniš požiadal ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jána Mičovského o odvolanie z funkcie zo zdravotných, osobných a rodinných dôvodov.

„Generálny riaditeľ PPA Tibor Guniš je statočný a odborne zdatný človek, ktorého profesionálne vlastnosti si ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, ako aj ja osobne, veľmi cení. Chápem, že úlohy, ktorým čelí, sú zaťažujúce."

"Pripúšťam aj silný pretlak v PPA, ktorá je extrémne ťažkým pracoviskom poznačeným obrovskou korupciou a kauzami v dotáciách. Jeho možný odchod by bol pre ministerstvo reálnou stratou. Rešpektujem jeho rodinné a zdravotné dôvody, avšak budem s pánom Gunišom rokovať a verím, že nájdeme spoločné riešenie,“ vyjadril sa Mičovský.

Mičovský súčasného riaditeľa PPA vymenoval 15. mája tohto roku. 

​Tibor Guniš pracoval v agentúre na pozícii riaditeľa sekcie priamych podpôr. Neexistujú presné údaje o jeho pôsobení. Podľa dostupných zmlúv však zastával tento post minimálne od roku 2003.

​Vo výročnej správe PPA za rok 2011 Tibor Guniš je vedený ako riaditeľ sekcie priamych podpôr, ale vo výročnej správe 2012 už nie je. Z toho vyplýva, že v agentúre skončil v priebehu roka.

Guniš vystriedal Beatrix Galandovú. Tá bola vymenovaná na túto pozíciu potom, ako minister Ján Mičovský zbavil Juraja Kožucha, na ktorého sa to sypalo už dlhšie, úradu generálneho riaditeľa platobnej agentúry.

​Následne dal na základe zverejnených informácií polície pokyn novej generálnej riaditeľke PPA na postavenie pána Kožucha mimo štátnej služby.​

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.