Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2020, 18:27

Poslanec OĽaNO predložil svoj návrh v rozpore s rokovacím poriadkom, tvrdia poslanci

Poslanec SaS potvrdil, že Čepčekov návrh nebude zaradený do programu septembrovej schôdze parlamentu, čo prednedávnom avizoval aj Kollár.

Martin Čepček
Zdroj: TASR

Návrh novely zákona o umelom prerušení tehotenstva predložil poslanec Martin Čepček (OĽANO) v rozpore s rokovacím poriadkom Národnej rady (NR) SR.

Rozhodol o tom v utorok parlamentný ústavnoprávny výbor, na sociálnej sieti to uviedol člen výboru Ondrej Dostál (SaS). Čepčekov návrh bol podľa výboru predložený v rovnakej veci ako návrh poslancov ĽSNS, ktorý plénum odmietlo v júli tohto roka. Neuplynula tak povinná šesťmesačná lehota.

Dostál na tento rozpor s rokovacím poriadkom koncom augusta upozornil predsedu NR SR Borisa Kollára (Sme rodina), ktorý požiadal ústavnoprávny vybor o zaujatie stanoviska.

Poslanec potvrdil, že Čepčekov návrh nebude zaradený do programu septembrovej schôdze parlamentu, čo prednedávnom avizoval aj Kollár.

Premiér Igor Matovič (OĽANO) minulý týždeň povedal, že ho mrzí, ak si individuálny poslanec ich klubu myslí, že keď pôjde s bubnom na zajace, niečo vyrieši.

"Osobne si myslím, že iba tej téme ublíži a ublíži práve tým najzraniteľnejším, a to nenarodeným deťom, ktoré sú vystavené napospas ťažkým rozhodnutiam ich matiek," dodal.

Čepček predložil do Národnej rady (NR) SR novelu zákona o umelom prerušení tehotenstva, ktorou chcel zmeniť názov "umelé prerušenie tehotenstva" na "umelé ukončenie tehotenstva". Navrhol tiež zakotviť v zákone, že potrat nie je odporúčané riešenie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.