Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2020, 14:00

Sabová reaguje na rozsudok: Medializované informácie o hlasovaní sudcov sú nepravdivé

Sabová predsedá trojčlennému senátu, ktorý rozhodol o oslobodení Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej.

Predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu v Pezinu Ružena Sabová poprela medializované informácie v súvislosti s rozsudkom v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka. 

Sabová predsedá trojčlennému senátu, ktorý rozhodol o oslobodení Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej.

Krátko po rozsudku Denník N zverejnil informácie, že v senáte boli nezhody a Sabová chcela dvojicu Kočner, Zsuzsová odsúdiť. Zvyšní dvaja členovia ju však mali prehlasovať. To mal byť aj dôvod, prečo sa rozsudok posúval.

Sabovej stanovisko tlmočil šéf ŠTS Ján Hrubala. „Predsedníčka senátu JUDr. Ružena Sabová mi dňa 07.09.2020 oznámila, že „medializované informácie o hlasovaní sudcov o rozsudku, ktorý bol vyhlásený dňa 03.09.2020, sú nepravdivé“.

Hrubala zároveň odsúdil zverejňovanie tajných informácií a o tom, ako ich prezentujú. "Špekulácie niektorých médií o tom, kto ako hlasoval, výrazne a bez opory v zákone zasahujú do osobného i profesijného života dotknutých sudcov. Žiadam preto médiá, aby sa zdržali ďalšieho šírenia ničím nepodložených tvrdení." 

Rozsudok prvostupňového súdu padol 3. septembra. Obžalovaný Tomáš Szabó bol odsúdený na 25-ročný trest odňatia slobody. 

Alena Zsuzsová a Marian Kočner boli v prípade objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej oslobodení. Kočner bol uznaný vinným v prípade nedovoleného ozbrojovania a bol mu udelený trest vo výške 5-tisíc eur.

Prokurátor sa voči rozsudku odvolal a tak bude o prípade rozhodovať Najvyšší súd.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.