Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2020, 12:56

Kollárovi odňali nomináciu na Homofóba roka, dôvodom je komunikácia s transrodovou modelkou

Predseda parlamentu by podľa organizátora ankety mohol uspieť v súťaži Pokrytec roka.

Kollárovi odňali nomináciu na Homofóba roka, dôvodom je komunikácia s transrodovou modelkou
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár už nie je nominovaný na anti-cenu Homofób roka. Organizátori tejto každoročnej ankety, mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv a Dúhové Slovensko, sa tak rozhodli na základe intímnej komunikácie Kollára s transrodovou modelkou Paris Nemc.

"S kolegyňami a kolegami sme sa uzhodli, že pán Kollár bol na anti-cenu Homofób roka nominovaný neprávom, nakoľko voči LGBT ľuďom má mimoriadne pozitívny vzťah a to ako na teoretickej, tak i praktickej úrovni," uviedol v tlačovej správe riaditeľ Inštitútu ľudských práv Peter Weisenbacher.

​Kollár by však podľa neho mohol uspieť v súťaži Pokrytec roka. Weisenbacher tým narážal na fakt, že predseda parlamentu je odporcom registrovaných partnerstiev.

Keď sa v Bratislave v júli 2019 konali navzájom protikladné pochody - Dúhový Pride za práva LGBT ľudí a Hrdí na rodinu - Kollár sa zúčastnil toho druhého, na ktorom sa zišli prevažne konzervatívci.

"Dúhový pochod! Tolerancia k tomuto? Nikdy! Oni patria do ústavu, a nie na ulicu! Vždy to boli úchyláci a nemali tú diagnózu nikdy vylúčiť," napísal napríklad Kollár na sociálnej sieti ešte v roku 2017.

Včera predseda Smeru Robert Fico Kollára kvôli komunikácii s Nemc vyzval, aby odstúpil z postu šéfa Národnej rady. Intímne správy medzi predsedom Sme rodina a transrodovou modelkou označil za "hlboké ľudské, etické, morálne zlyhanie predsedu parlamentu."

Anketa Homofób roka sa koná už od roku 2012 pri príležitosti Medzinárodného dňa proti homofóbii. Víťazmi sa v minulosti stali okrem predošlého predsedu NR SR Andrej Danka napríklad šéf extrémistov z ĽSNS Marian Kotleba, Štefan Harabin, podpredseda SNS Anton Hrnko, Konferencia biskupov, Štefan Kuffa a naposledy poslankyňa Anna Záborská.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.