Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2020, 12:14

Kollár o rozsudku v kauze Kuciak: Môže naštartovať proces očisty justície

Dodal, že hoci ľudsky ho verdikt prekvapil, rešpektuje ho.

Rozhodnutie súdu v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej môže naštartovať procesy v spoločnosti a zosilniť tlak verejnosti na očistu justície, prokuratúry a polície.

Predseda Národnej rady Boris Kollár to uviedol v nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike. Dodal, že hoci ľudsky ho verdikt prekvapil, rešpektuje ho.

Novela zákona o elektronických komunikáciách, ktorú po vetovaní prezidentkou opäť schválil parlament, je podľa neho zákonom, ktorý má chrániť ľudí.

Načrtol, že pochybnosti o špicľovaní by možno odstránil celoeurópsky systém. Jednotlivé štáty by tak nemuseli zavádzať vlastné aplikácie.

"Zatváranie hraníc je úplne posledná možnosť," uviedol predseda parlamentu v súvislosti s pandémiou COVID-19. Diskutoval o tom aj na minulotýždňovom zasadnutí Slavkovského formátu v Rakúsku.

Aj pri zatvorených hraniciach s Rakúskom by podľa Kollára mal byť umožnený presun pendlerov a opatrovateliek.

Uznesenie, ktoré prijala Národná rada v súvislosti s prípadom Jozefa Chovanca, považuje za silný signál smerom k Bruselu. Ocenil, že sa spojila koalícia i opozícia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.