Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2020, 16:25

Krajčí: V Rakúsku je situácia zlá, v Česku sa zhoršuje. Môžu skončiť na červenom zozname

Najviac importov nákazy na Slovensko za august je z Ukrajiny, na druhom mieste je Chorvátsko a tretie je Česko.

Krajčí: V Rakúsku je situácia zlá, v Česku sa zhoršuje. Môžu skončiť na červenom zozname
Zdroj: MZ

Z krajín susediacich so Slovenskom je z hľadiska koronavírusu zlá situácia v Rakúsku, v Česku sa zhoršuje. Po zasadnutí pandemickej komisie to vyhlásil minister zdravotníctva Marek Krajčí.

​Informoval však zároveň, že zoznam rizikových krajín sa teraz meniť nebude. No varoval, že situáciu v Rakúsku a Česku môže komisia prehodnotiť a zaradiť ich medzi červené krajiny. To by znamenalo, že po návrate z nich by bolo potrebné ísť do izolácie a podstúpiť test.

Zdroj: MZ

"S obidvomi krajinami sme spojení pupočnou šnúrou. Je dobré, aby ľudia necestovali do Viedne alebo do Prahy," povedal minister.

Najviac importov nákazy na Slovensko za august je z Ukrajiny, na druhom mieste je Chorvátsko a tretie je Česko. V prípade Ukrajiny je podľa Krajčího možné uzavretie hraníc.

Zdroj: MZ

​Naopak, situácia sa zlepšuje v Bulharsku a Švédsku. Ak tam tento trend bude pokračovať, krajiny môžu byť zaradené medzi zelené, informoval minister zdravotníctva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.