Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2020, 12:12

Za vraždou je Kočner a všetky finančné skupiny, reaguje na rozsudok Zlatica Kušnírová

Zlatica Kušnírová dúfa, že Najvyšší súd rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu zvráti.

Rodičia zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej dúfali, že Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú neoslobodia. Reagovali tak na rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu, ktorý ich oslobodil spod obžaloby v kauze vraždy dvojice.

​Zlatica Kušnírová dúfa, že Najvyšší súd rozhodnutie zvráti. Verí v to aj kolega zavraždeného novinára Marek Vagovič, ktorý je presvedčený o vine Kočnera a Zsuzsovej.

Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, rozhodovať môže ešte Najvyšší súd.

Jozef Kuciak je presvedčný o vine Kočnera

"Je to zle, vidno, že spravodlivosť ešte na Slovensku nezačala úradovať. Bojujeme ďalej," povedala matka zavraždenej Martiny.

Je presvedčená, že za vraždou je Marian Kočner a ďalší. "Všetky finančné skupiny," podotkla, no nechcela ich menovať.

O vine Kočnera je presvedčený aj Jozef Kuciak, otec zavraždeného novinára. Vidí ho za objednávkou vraždy.

​Pýta sa, kde by Tomáš Szabó, vinný z účasti na vražde, prišiel k toľkým peniazom, ktoré za vraždu objednávateľ zaplatil.

Dôkazy boli dostatočné, tvrdí Vagovič

Vagovič je z rozhodnutia súdu sklamaný, vyčíta mu právny purizmus. Nerozumie, že súdu nestačila séria nepriamych dôkazov, ani priame výpovede účastníkov vraždy.

Je presvedčený, že dôkazy na odsúdenie boli dostatočné. "Pri objednávateľoch to takmer vždy stojí na nepriamych dôkazoch. Príde mi to celé absurdné," uviedol Vagovič. Pýta sa, kto si vraždu objednal.

Vagovič si myslí, že odsudzujúcim rozsudkom by súd neriskoval justičný omyl. "Ak by ich súd uznal za vinných, nič by neriskoval, nebol by to justičný omyl, som presvedčený, že sú vinní," povedal. Dúfa, že Najvyšší súd rozhodnutie zvráti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.