Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2020, 11:38

Čaputová reaguje na rozsudok: Verdikt súdu ma šokoval

Prezidentka zdôraznila, že verdikt Špecializovaného trestného súdu rešpektuje.

"Verdikt súdu ma šokoval a potrebujem porozumieť jeho odôvodneniu," reaguje prezidentka Zuzana Čaputová na rozsudok v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Ten zaznel dnes na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.

​Súd uznal Tomáša Szabóa za vinného na účasti na poprave a udelil mu trest odňatia slobody na 25 rokov. Avšak Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú, obžalovaných z objednávky vraždy, trojčlenný senát oslobodil. 

Prezidentka v reakcii zároveň zdôraznila, že verdikt rešpektuje. "Ale očakávam, že hľadanie spravodlivosti sa nekončí a bude pokračovať na Najvyššom súde," dodala prezidentka.

"Myslím na rodičov Jána a Martiny a prajem im veľa síl v tejto ťažkej chvíli. Oni, aj my všetci si zaslúžime vidieť vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí si vraždu ich detí objednali a sprostredkovali," uzavrela prezidentka.

Rozsudok nad obžalovanými nie je právoplatný, strany procesu sa môžu odvolať na Najvyšší súd.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.