Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.09.2020, 00:00

Najväčším rizikom sú nevetrané šatne

Podľa školského analytika Petra Zmeka by deti určite mali púšťať do školy v určitých časových intervaloch.

Školy môžu začať od septembra vyučovať podľa cyklov – prvý až tretí ročník, štvrtý až piaty ročník a šiesty až deviaty ročník. Ak by si napríklad v prvom ročníku niečo zásadné neosvojili, budú mať až do konca tretieho ročníka čas na to, aby sa rozdiely medzi nimi vyrovnali. Ako hodnotíte tento spôsob vyučovania?
Najmä pri prvých ročníkoch to vidím ako dobrú myšlienku. V rannom veku sa deti nachádzajú na rôznych vývojových stupňoch. V niektorých oblastiach môžu byť trochu vpredu, v inej môžu zaostávať, a to sa spriemeruje s vekom. Problém vidím v tom, ako to spracujú školy.Dôležitá bude najmä podpora zo strany ministerstva. Veľa dobrých nápadov na Slovensku zlyhalo práve pri realizácii. Chýbali materiály a nevyčlenili sa učitelia. Pokiaľ je učiteľ zvyknutý pracovať v starom systéme a má prejsť na nový, je nutná určitá pomoc. Musí byť preškolený, aby vedel, ako má pracovať v novom systéme, potrebuje materiály a usmernenia.


V novom školskom roku nastanú zmeny v rozvrhu. Ministerstvo napríklad uvoľnilo deviatakom jednu disponibilnú hodinu dejepisu.
Hodina dejepisu bola pridaná v súvislosti s nárastom extrémizmu v spoločnosti. Zmena nedá dosiahnuť jednou hodinou dejepisu naviac. Tieto názory sú formované úplne inými príčinami, než je nedostatok dejepisu. Ak bude o hodinu dejepisu menej, tak je pot

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.