Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.09.2020, 19:04

Danko je opäť v hre. Ohlásil kandidatúru na šéfa SNS

SNS získala vo februárových parlamentných voľbách 3,16 percenta platných hlasov a nedostala sa do parlamentu.

Danko je opäť v hre. Ohlásil kandidatúru na šéfa SNS
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Šéf mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany (SNS) a bývalý predseda Národnej rady SR Andrej Danko prijal politickú nomináciu a bude opäť kandidovať na post predsedu SNS.

Danko to uviedol vo svojom vyhlásení, kde zároveň deklaroval dostatok síl na vytvorenie protipólu a zastavenie súčasnej vlády Igora Matoviča (OĽANO). SNS by si mala voliť svojho predsedu na sneme 12. septembra.

"Dozvedel som sa, že v parlamente už nikomu nevadí často kritizovaný rokovací poriadok, rekonštrukcia Bratislavského hradu či slávny stožiar. Nebolo to prvýkrát, keď nám až čas dal nakoniec za pravdu a mediálna kritika utíchla. Raz to boli rekreačné poukazy, paušálne výdavky, vyššie platy učiteľov či vojakov. Dnes som pochopil, že musím pokračovať ďalej," uviedol Danko.

​​​Rozhodol sa preto, že prijme výzvy Krajských rád SNS a bude znova kandidovať na post predsedu SNS.
To, že bude Danko opäť kandidovať na šéfa SNS, naznačil už v júli podpredseda SNS Anton Hrnko.

Reagoval tak na Dankove cesty po regiónoch Slovenska v posledných mesiacoch. Hrnko odkázal Dankovi, že na čele s ním strana skončí. Nevidí preto inú cestu pre SNS ako zmenu vedenia.

SNS získala vo februárových parlamentných voľbách 3,16 percenta platných hlasov a nedostala sa do Národnej rady SR. V minulom volebnom období bola súčasťou vládnej koalície.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.