Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.08.2020, 15:48

Polícia sprísni kontroly. Zameria sa na nosenie rúšok

Prípady v správnom konaní budú riešiť príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva.

Polícia sprísni kontroly. Zameria sa na nosenie rúšok
Zdroj: ilustračná snímka TASR/Lukáš Grinaj

Polícia bude v najbližších dňoch kontrolovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva týkajúce sa nosenia rúšok alebo inej ochrany horných dýchacích ciest.

Počas preventívno-bezpečnostnej akcie sa zameria najmä na miesta s vysokou koncentráciou ľudí, teda napríklad obchodné centrá, športové a kultúrne podujatia, diskotéky, stanice, vlaky či nemocnice.

"Upozorňujeme, že kto poruší prijaté opatrenie, môže mu byť uložená pokuta v blokovom konaní do 1000 eur a v správnom konaní až do 1659 eur," poznamenala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.

Prípady v správnom konaní budú riešiť príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva. Tie posúdia aj prípady, ak nebude zrejmé, či sa osoba dopustila priestupku, napríklad ak bude tvrdiť, že nemôže nosiť rúško zo zdravotných dôvodov.

Podobné kontroly vykonáva polícia od začiatku marca. Do 27. augusta preverili policajti 3106 podnetov o porušení lekárom stanovenej karantény, v 1539 prípadoch išlo o priestupok.

V rámci zákazu otvorenia prevádzok preverili 843 podnetov, z nich 388 sa potvrdilo ako priestupok. Z ďalších 2942 podnetov porušenia povinnosti nosenia rúšok bolo 1594 priestupkov.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.