Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.08.2020, 10:46

Odvolaný šéf nemocnice v Ružomberku: Za zlyhania môžu konkrétni ľudia, chcem očistiť svoje meno

​Minister Jaroslav Naď odvolal vo štvrtok s okamžitou platnosťou Petra Vaněka z postu riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku pre manažérske zlyhanie.

Peter Vaněk
Zdroj: TASR/O. Ondráš

Doterajší riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku Peter Vaněk, ktorého vo štvrtok s okamžitou platnosťou odvolal minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), chce využiť všetky dostupné možnosti na to, aby očistil svoje meno. Vaněk to povedal vo svojom stanovisku s tým, že chce vyvrátiť tvrdenia na jeho osobu.

"Za zlyhania v procesoch, poukázane kontrolou, sú identifikované zodpovednosti ľudí na konkrétnych postoch. Tieto zistenia budú zaslané sekcii kontroly na ministerstve obrany v kontexte výsledkov správy o kontrole a uložených úloh na zabezpečenie nápravy," uviedol Vaněk.

​Minister Naď odvolal vo štvrtok s okamžitou platnosťou Vaněka z postu riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku pre manažérske zlyhanie.

Šéf rezortu obrany poukázal na ekonomický i personálny rozklad nemocnice, porušovanie zákona i nehospodárne nakladanie s financiami. Kontrola v nemocnici zistila 58 nedostatkov, pričom mnohé majú podľa Naďa trestnoprávny charakter.

Minister avizoval, že už bolo podané aj trestné oznámenie. Za nového riaditeľa nemocnice určil od 1. septembra brigádneho generála Vladimíra Lengvarského. "Svoje manažérske schopnosti potvrdil ako hlavný lekár ozbrojených síl aj počas pandémie ochorenia COVID-19," povedal šéf rezortu obrany.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.