Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.08.2020, 15:31

Heger o svojom poradcovi: S jeho pomocou sme zistili zmluvy, na ktorých môžeme ušetriť milióny

Minister údajne nevedel o tom, že jeho poradca vyhral viaceré súťaže na právne služby, ktorých sa zúčastňovali štyri rovnaké firmy.

Heger o svojom poradcovi: S jeho pomocou sme zistili zmluvy, na ktorých môžeme ušetriť milióny
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Minister financií Eduard Heger v stredu obhajoval pôsobenie advokáta Michala Miškoviča, ktorý je stíhaný za údajné falšovanie podpisov, na svojom ministerstve.

Podľa ministra sa s pomocou tohto právnika podarilo identifikovať možnosti úspor v miliónoch eur.

Nezaradení opoziční poslanci Erik Tomáš a Matúš Šutaj Eštok v stredu obvinili Miškoviča, že získal štátne zákazky na právne služby pravdepodobne v zmanipulovaných súťažiach.

"Najal som si človeka na to, aby mi za 30 eur na hodinu analyzoval predražené zmluvy, ktoré sa na ministerstve nachádzajú," povedal Heger.

"Treba to preveriť"

S pomocou Miškoviča podľa ministra identifikovali zmluvy, na ktorých by rezort financií mohol ušetriť milióny eur.

Minister údajne nevedel o tom, že Miškovič vyhral viaceré súťaže na právne služby, ktorých sa zúčastňovali štyri rovnaké firmy.

"Treba to preveriť. My sme vždy zástancami toho, že veci majú byť poctivé a transparentné," povedal Heger.

Miškovičova právnická kancelária získala v poslednom čase od štátnych inštitúcií pod gesciou ministerstva financií, ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a priamo od ministerstva životného prostredia zákazky vo výške viac ako 800-tisíc eur.

Hlas hovorí o netransparentnosti

Opoziční poslanci majú údajne informácie o netransparentnom vyhlásení súťaže na ministerstve životného prostredia, ktoré podľa Eštoka mohol v závere marca rozoslať z počítača na sekretariáte rezortu sám Miškovič.

Navyše je podľa Eštoka v spise na verejné obstarávanie právnych služieb na tomto ministerstve napísané, že právnické kancelárie boli oslovené priamo na pokyn ministra Jána Budaja.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.