Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.08.2020, 09:55 Aktualizované dňa 26.08.2020 o 12:23

Krajčí chce eliminovať "superšíriteľov" koronavírusu. Avizuje, že pribudnú červené krajiny

Minister zdravotníctva hovorí, že nie je dobré si plánovať žiadne dovolenky na september do štandardných turistických destinácií.

Krajčí chce eliminovať "superšíriteľov" koronavírusu. Avizuje, že pribudnú červené krajiny
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Situácia v súvislosti s koronavírusom je momentálne vážnejšia, ako bola počas prvej vlny. Uviedol to pred stredajším rokovaním vlády minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Krajčí avizuje, že od 1. septembra pribudnú červené krajiny. O podrobnostiach bude informovať vo štvrtok, kedy predstaví výsledky rokovania konzília odborníkov. 

"Avizujem, že nie je dobré si žiadne dovolenky plánovať na september do tých štandardných turistických destinácií. Nakoľko je situácia najmä v Chorvátsku veľmi kritická," hovorí minister. 

​Podľa ministra je v súčasnosti dôležité eliminovať "superšíriteľov." "To sú ľudia s rizikovým správaním a zo všetkých infikovaných je takýchto 10 percent. My potrebujeme nastaviť opatrenia tak, aby táto skupina bola eliminovaná," dodal Krajčí.

Minister tvrdí, že medializované prípady niektorých ľudí, ktorí sa správali nezodpovedne, svedčia o tom, že v Bratislave budú dodatočne ďalšie desiatky, možno stovky infikovaných. 

"Záleží od zodpovednosti ľudí. Ak majú akékoľvek príznaky respiračného ochorenia, aby zostali doma. Prichádza čas na to, aby som poprosil aj silové zložky štátu, aby nám pomáhali monitorovať opatrenia, ktoré sú nastavené," podotkol Krajčí..

Podľa ministra je nemysliteľné, aby ľudia chodili bez rúšok do MHD, obchodov alebo do klubov. Tvrdí, že zatiaľ ešte nejde o komunitné šírenie. Ale bude problém dohľadať všetky kontakty. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.