Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2020, 10:49

Vychytené kúpalisko v Podhájskej je uzavreté, dôvodom je vyšetrovanie polície

  • Vyšetrovanie sa týka čerpania a používania termálnej vody bez príslušných povolení a v rozpore s vydanými povoleniami.
  • Súčasne je zamerané aj na závažné znečisťovanie životného prostredia vypúšťaním bazénovej vody bez povolenia do vodného toku.
Vychytené kúpalisko v Podhájskej je uzavreté, dôvodom je vyšetrovanie polície
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Termálne kúpalisko Podhájska je vo štvrtok pre verejnosť uzatvorené. Dôvodom je policajná akcia Prameň v objekte kúpaliska. Policajní špecialisti na environmentálnu kriminalitu z Prezídia Policajného zboru zasahujú v objekte kúpaliska už od stredy - 19. augusta - neskorého večera.

"Spolu s ďalšími útvarmi polície a znalcami zabezpečujeme dôkazy a stopy pre vyšetrovanie a znalecké skúmanie. Prebiehajúce vyšetrovacie úkony súvisia s podozrením z trestných činov ohrozenia a poškodenia životného prostredia a legalizácie príjmu z trestnej činnosti vo veľkom rozsahu," informoval policajný hovorca Michal Slivka.

Vyšetrovanie sa týka čerpania a používania termálnej vody bez príslušných povolení a v rozpore s vydanými povoleniami.

Súčasne je zamerané aj na závažné znečisťovanie životného prostredia vypúšťaním bazénovej vody bez povolenia do vodného toku.

"Bližšie informácie o prebiehajúcej akcii z taktických dôvodov nebudeme uvádzať," skonštatovala polícia.

Objekt kúpaliska v Podhájskej bude pre verejnosť uzavretý až do ukončenia vyšetrovacích úkonov. "Predpokladáme, že svoju činnosť na kúpalisku ukončíme v priebehu dnešného dňa," uviedla polícia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.