Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2020, 08:12

Nezaspali sme, na sľúbených štátnych nájomných bytoch pracujeme, odkázal Kollár

Na zmene stavebného zákona pracujú dva tímy, tvrdí predseda Sme rodina.

Nezaspali sme, na sľúbených štátnych nájomných bytoch pracujeme, odkázal Kollár
Zdroj: TASR

Vládna garnitúra nezaspala a na projekte výstavby štátnych nájomných bytov dotknuté rezorty pracujú. Uviedol to predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár vo videu na sociálnej sieti.

​​"Dva tímy už niekoľko mesiacov na ministerstve dopravy a výstavby a u podpredsedu vlády Štefana Hollého pracujú na legislatíve, aby sme zmenili stavebný zákon," potvrdil Kollár s tým, že zmena tejto legislatívy je dôležitá preto, lebo schvaľovanie je príliš zdĺhavé.

"A keby sme týmto štýlom chceli stavať nájomné byty, dostali by sme sa k tomu tak o 10 rokov," vysvetlil Kollár. Ako avizoval, legislatíva by mala byť hotová na jeseň.

Kollár poukázal na to, že štát rieši už aj financovanie výstavby nájomných bytov. Ako avizoval, budú na to zdroje z "covidových" peňazí od Európskej únie, ale aj od dôchodkových správcovských spoločností, ktoré majú do výstavby štátnych nájomných bytov dať niekoľko miliárd eur.

"Týmto spôsobom to môžeme financovať a môžeme to aj spustiť," uzavrel Kollár.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.