Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2020, 16:47

Matovič kritizoval Čaputovú: Urobila nadprácu, zobrala nám najsilnejšiu zbraň proti koronavírusu

Vo vysvetlení svojho odmietnutia zákona prezidentka píše, že nie je dostatočne určitá a špecifická.

Matovič kritizoval Čaputovú: Urobila nadprácu, zobrala nám najsilnejšiu zbraň proti koronavírusu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Igorovi Matovičovi sa nepáči, že prezidentka Zuzana Čaputová nepodpísala novelu zákona o elektronických komunikáciách. Táto úprava mala umožniť Úradu verejného zdravotníctva získavať od operátorov telefónne čísla ľudí, ktorí sa nachádzali v nebezpečných krajinách.

"Najsilnejšiu zbraň, ktorú sme dnes mohli mať k dispozícii, nám prezidentský úrad vypol, a to ma mrzí," povedal po rokovaní vlády Matovič.

​Premiér dodal, že prezidentský úrad urobil v prípade spomínanej novely nadprácu.

"Chceli sme ľuďom, ktorí prišli z nebezpečných krajín, poslať aspoň esemesku, že ľudia, choďte sa prihlásiť na regionálny úrad verejného zdravotníctva. Považujem to za mimoriadne nezodpovedné konanie," kritizoval predseda vlády.

Premiér Igor Matovič hovorí o svojich výhradách v čase od 19:20:

Vo vysvetlení svojho odmietnutia legislatívy prezidentka píše, že nie je dostatočne určitá a špecifická, má tiež pochybnosti o jej vykonateľnosti.

Hlava štátu pripomenula, že Ústavný súd v májovom uznesení, ktorý sa týkal podobnej legislatívy, pozastavil účinnosť zákona a stanovil kritériá, ktoré má tento typ právnej úpravy spĺňať.

Takáto právna úprava môže podľa nej potenciálne zasiahnuť do práva na súkromie, pretože sa má disponovať s dátami osobnej povahy. 

Novelu zákona o elektronických komunikáciách kritizoval aj opozičný Smer a skupina okolo expremiéra Petra Pellegriniho.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.