Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2020, 12:18

Lovci lebiek hlásia nový úlovok. Na Malte našli odsúdenú Slovenku

  • Miriam Salingerovú v roku 2012 odsúdili za trestné činy krátenia a neodvedenia dane a poistného spáchané formou spolupáchateľstva.
  • Čoskoro ju majú vydať na Slovensko, aby si odpykala trojročný trest vo väzení.
  • Podľa polície v jej prípade existuje potenciál na získanie informácií o ďalšej oveľa závažnejšej trestnej činnosti.
Lovci lebiek hlásia nový úlovok. Na Malte našli odsúdenú Slovenku
Zdroj: ilustračná snímka/TASR

Príslušníci oddelenia cieľového pátrania Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru, prezývaní "lovci lebiek", získali informácie o pobyte odsúdenej ženy, hľadanej osem rokov, na Malte. Informoval o tom policajný hovorca Michal Slivka.

​Miriam Salingerová sa skrývala od roku 2012, keď bola právoplatne odsúdená za trestné činy krátenia a neodvedenia dane a poistného spáchané formou spolupáchateľstva. Celková škoda dosiahla viac ako 210-tisíc eur.

Slovenskí policajti poslali svojim maltským kolegom získané poznatky, ktoré koncom júla viedli k zatknutiu hľadanej ženy. Čoskoro ju majú vydať na Slovensko, aby si odpykala trojročný trest vo väzení.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

​Podľa polície v jej prípade existuje potenciál na získanie informácií o ďalšej oveľa závažnejšej trestnej činnosti.

Na vydaní osoby sa podieľa Národná ústredňa SIRENE. Ide o útvar zabezpečujúci výmenu doplňujúcich informácií a osobných údajov k záznamom spracúvaným v Schengenskom informačnom systéme.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.