Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2020, 12:05

Matovič stretnutie epidemiológov zatiaľ nezvolal, v utorok by sa mal odobriť pandemický plán

Do pandemického plánu potreboval rezort podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího zapracovať viaceré pripomienky.

Igor Matovič a Andrea Kalavská
Zdroj: Úrad vlády SR

Termín stretnutia konzília epidemiológov stanovený zatiaľ nie je. Uviedol to tlačový odbor Úradu vlády. Za posledný týždeň pribudli desiatky potvrdených prípadov na ochorenie COVID-19, rovnako aj úmrtia.

Slovensko doteraz eviduje 2 523 pozitívne testovaných na ochorenie Covid-19. Vo štvrtok pribudlo 43 potvrdených prípadov nákazy. Úmrtí je celkovo 31.

​Ministerstvo zdravotníctva plánuje na svojej pôde stretnutie pandemickej komisie, ktorá by mala odobriť pandemický plán. Stať by sa tak malo v utorok.

Do pandemického plánu potreboval rezort podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) zapracovať viaceré pripomienky.

Avizoval však vytvorenie štyroch pracovných skupín, ktoré sa zaoberajú imunizáciou obyvateľstva, vytvorením semaforov pre zariadenia sociálnych služieb, zabezpečením tímov rýchlej intervencie či zabezpečením ambulantnej starostlivosti v súvislosti s novým koronavírusom.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.