Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2020, 20:00

Nebránime sa ani elektronickým známkam, hovorí zástupca autodopravcov

Minister dopravy Andrej Doležal predostrel v utorok koncept nového mýta, ktoré by podľa odhadu rezortu mohlo fungovať od roku 2024.

Flexibilné mýto pre časové pásma a regióny, spoplatnenie niektorých intravilánov, či kamióny jazdiace na elektronickú známku. To sú reálne scenáre, ktoré tento týždeň predostrel minister dopravy Andrej Doležal.

V prípade prvého ide o súčasť nového mýta, ktoré by malo byť sfunkčnené až v roku 2024. Spoplatnenie takzvaných obslužných intravilánov však má zaviesť ešte aktuálny mýtnik.

​Scenár so známkami pre nákladné autá je krízový a zvážil by sa v prípade, ak by sa štátu nepodarilo dohodnúť so SkyTollom o predĺžení zmluvy na kratšie obdobie ako päť rokov.

Spomínané opatrenia majú byť aj témou rokovaní s autodopravcami. O tom, ako by ich nové mýtne pravidlá ovplyvnili sa HNtelevízia rozprávala s členom prezídia združenia Česmad Slovakia a šéfom dopravnej spoločnosti Bosta Stanislavom Boušekom. Rozhovor si pozrite vo videu.​

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.