Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2020, 10:04

Ministerstvo školstva zvažuje domáce vzdelávanie na druhom stupni, už budúci rok

Školský zákon, v súčasnosti povoľuje individuálne vzdelávanie detí len na prvom stupni.

Ministerstvo školstva zvažuje domáce vzdelávanie na druhom stupni, už budúci rok
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu chce, aby sa žiaci na druhom stupni základných škôl mohli vzdelávať aj doma od septembra 2021, potvrdil to odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva.

Zákon o výchove a vzdelávaní, známy ako školský zákon, v súčasnosti povoľuje individuálne vzdelávanie detí len na prvom stupni ZŠ.

"Neevidujeme štatisticky žiadosti o individuálne vzdelávanie žiakov na druhom stupni ZŠ, ale vieme z praxe, že o takúto formu vzdelávania je zo strany zákonných zástupcov záujem," poznamenal rezort školstva.

Ako ďalej tvrdí ministerstvo školstva, následkom toho je, že deti, ktoré sa na prvom stupni vzdelávajú doma, sa pri prestupe na druhý stupeň prihlasujú do českých škôl.

"Tie im totiž, na rozdiel od slovenských, tento typ vzdelávania umožňujú," poznamenalo ministerstvo školstva s tým, že touto možnosťou sa preto bude zaoberať. Ako doplnili z rezortu, ak všetko pôjde, ako má, žiaci na druhom stupni ZŠ by sa mohli vzdelávať aj doma od septembra 2021.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.