Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.07.2020, 17:16 Aktualizované dňa 31.07.2020 o 17:25

Zvrat v kauze Čistý deň. Súd zrušil rozhodnutie ministerstva o odobratí akreditácie

Krajský súd v Trnave vrátil ministerstvu záležitosť na ďalšie konanie.

Zvrat v kauze Čistý deň. Súd zrušil rozhodnutie ministerstva o odobratí akreditácie
Zdroj: TASR

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny sa bude opätovne zaoberať akreditáciou pre resocializačné centrum Čistý deň. Rezort potvrdil, že Krajský súd v Trnave zrušil rozhodnutie ministra z júla 2018 o zrušení akreditácie neziskovej organizácii Čistý deň a ministerstvu vrátil záležitosť na ďalšie konanie.

"Po doručení písomného vyhotovenia rozsudku a oboznámením sa s ním, MPSVR SR zváži, aké právne kroky podnikne," informovala hovorkyňa rezortu Veronika Husárová.

Resocializačné zariadenie Čistý deň v Galante sa venovalo mládeži s problémom závislostí, v súvislosti s ním sa však objavili podozrenia na týranie chovancov. Tie sa nepotvrdili, vyšetrovanie však preukázalo, že v zriadení došlo k sexuálnemu zneužívaniu.

Medzitým prišlo rozhodnutie o zrušení akreditácie. Na mieste resocializačného zariadenia sa Trnavský samosprávny kraj rozhodol prevádzkovať centrum sociálnych služieb, s neziskovou organizáciou sa však sporil o jeden z objektov, ktoré Čistý deň využíval.

O tom, že súd vrátil konanie v prípade zrušenia akreditácie pre Čistý deň, hovoril v piatok pri svojej záverečnej reči aj Marian K., obžalovaný v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.