Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.07.2020, 09:55 Aktualizované dňa 31.07.2020 o 10:26

Kyselica sa vracia do parlamentu: "Vždy som pracoval podľa najlepšieho vedomia"

Lukáš Kyselica sa po kauze vracia do parlamentu.

Kyselica sa vracia do parlamentu: "Vždy som pracoval podľa najlepšieho vedomia"
Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Vždy, kde som pracoval, pracujem podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, čo sa týka môjho odstúpenia, nechcel som polarizovať spoločnosť, odchádzam späť do parlamentu," povedal dnes na brífingu bývalý štátny tajomník a šéf tímu Gorila Lukáš Kyselica po stretnutí Výboru Národnej rady pre obranu a bezpečnosť.

"Kompetentné orgány si ma môžu predvolať," povedal Kyselica. Opakovane odmietal odpovedať na otázky novinárov, ktoré súviseli s medializovanými informáciami o tom, že kandidoval do parlamentu ako tajný príslušník Vojenského spravodajstva.

Bývalá ministerka vnútra Denisa Saková hovorila o sklamaní z výsledku stretnutia výboru, na ktorom Kyselica nechcel zodpovedať otázky poslancov.  "Je veľmi veľa otázok, ktoré sú nezodpovedané, aj voči verejnosti," povedala. Tvrdí tiež, že by mal Kyselica vyvodiť politickú zodpovednosť. 

O tom, že Kyselica bol tajným príslušníkom Vojenského spravodajstva nemali vedieť ani členovia hnutia OĽaNO, za ktoré sa uchádzal o mandát. V tajnej službe rezortu obrany mal pôsobiť od októbra 2019 do 19. marca 2020.

Po zverejnení tejto informácie Kyselica skončil ako štátny tajomník ministerstva vnútra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.