Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2020, 16:15 Aktualizované dňa 30.07.2020 o 16:29

Vyšetrovateľ NAKA obvinil v akcii Rezerva 2 štyri osoby

Akcia sa týka korupcie v Správe štátnych hmotných rezerv.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil v akcii Rezerva 2 štyri osoby
Zdroj: Facebook/Polícia SR

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil vo štvrtok v prípade akcie Rezerva 2 štyri fyzické a jednu právnickú osobu. Akcia sa týka korupcie v Správe štátnych hmotných rezerv. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

"Po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ obvinil štyri fyzické a jednu právnickú osobu pre viacero skutkov kvalifikovaných ako porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku, machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, legalizácia príjmu z trestnej činnosti a podplácanie," priblížil hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Michal Slivka.

Keďže v celej veci sa uskutočňujú procesné úkony, polícia ďalšie informácie v súčasnosti poskytnúť nemôže.

NAKA v stredu 29. júla opätovne zasahovala v prípade korupcie v SŠHR SR. V rámci akcie Rezerva vykonávala zaisťovacie úkony v Žilinskom a Trenčianskom kraji.

Pre pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu odvolala vláda Igora Matoviča (OĽANO) z postu predsedu SŠHR v marci Kajetána K. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ho následne obvinil z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Sudca ho vzal do takzvanej kolúznej väzby. Obvinený odmieta obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

NAKA ešte v marci začala trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.