Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2020, 08:39 Aktualizované dňa 29.07.2020 o 10:45

Akcia Rezerva: NAKA opäť zasahuje kvôli korupcii v štátnych rezervách

Od rána vykonáva zaisťovacie úkony v Žilinskom a Trenčianskom kraji.

Zásah NAKA
Zdroj: TASR

Národná kriminálna agentúra aktuálne opäť zasahuje v prípade korupcie v Správe štátnych hmotných rezerv. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti, s tým, že v rámci akcie Rezerva pokračuje vo vyšetrovaní a od rána vykonáva zaisťovacie úkony v Žilinskom a Trenčianskom kraji.

"Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v tejto chvíli bližšie informácie nie je možné poskytnúť," uviedla polícia.

Predseda štátnych rezerv Ján Rudolf k informáciám o stredajšom policajnom zásahu uviedol, že ich súčasné vedenie aktívne spolupracuje s NAKA, preto sa nebude vyjadrovať k jej úkonom. "Vedenie SŠHR SR vníma pozitívne všetky kroky NAKA, ktoré povedú k objasneniu činnosti minulého vedenia a vyvodeniu trestnej zodpovednosti," poznamenal Rudolf.

Pre pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu odvolala vláda Igora Matoviča (OĽANO) z postu predsedu SŠHR v marci Kajetána Kičuru.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ho následne obvinil z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Sudca ho vzal do takzvanej kolúznej väzby. Obvinený odmieta obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

NAKA ešte v marci začala trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave.

Bývalého šéfa hmotných rezerv Kajetána Kičuru poslal súd do väzby:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.