Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2020, 08:40

Kotlebovci blokovali pult, dožadovali sa v pléne Matoviča. Premiér neskôr prišiel a ironicky im zatlieskal

Koalícia sa zhodla, že ide o doteraz najlepšie vystúpenie Milana Mazureka v pléne.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) sa okolo polnoci vrátil do pléna Národnej rady na diskusiu k návrhu na jeho odvolanie.

ĽSNS tak skončila s blokovaním rečníckeho pultu, ku ktorému pristúpila preto, že žiadala účasť premiéra na rokovaní. Ten v pléne chýbal.

​Poslanci pokračovali reakciami na vystúpenie Milana Mazureka (ĽSNS), ktorému počas blokovania pultu spustili časomieru. Pôvodne mal síce rečniť predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš, ale ten nebol v sále a tak prišiel na rad Mazurek.

Počas 30 minút, ktoré mal na vystúpenie, rečnil krátko. Väčšinu času len blokoval pult. Reagovalo naňho okolo 30 poslancov. Koalícia sa zhodla, že ide o jeho doteraz najlepšie vystúpenie. Matovič po polhodine prišiel do sály a poslancom ĽSNS ironicky zatlieskal.

"Miňo mal polhodinový “prejav”. 30 minút ticho stál za kecpultom, plynulo mu 30 vyhradených minút, kým čakal, kým sa dostavím ... keď som sa o tom dozvedel, pekne som si počkal za dverami ... až Miňo “prejav” skončil ... a mohol som vstúpiť a zatlieskať mu za najlepší prejav v jeho živote," napísal Matovič na sociálnej sieti.

Predseda ĽSNS Marian Kotleba poznamenal, že blokovanie schôdze malo význam, pretože v čase, kedy sa poslanci zapájali do diskusie k odvolávaniu premiéra, šéf vládneho kabinetu mohol ísť domov spať.

Erik Tomáš (nezaradený) podotkol, že poslanci ĽSNS ukázali štýl Matovičovej opozičnej politiky.

Igor Kašper (Sme rodina) ocenil Mazurekov prejav. Ironicky ho poprosil do budúcna skrátiť vystúpenie.

"Prax robí majstra, ja by som si želal, aby všetky prejavy boli také intelektuálne ako tento," podotkol Juraj Gyimesi (OĽaNO). Podobne ironické hodnotenie mali viacerí členovia vládnej koalície. Za prejav sa Mazurekovi poďakovali aj Sebastián Kozarec, Tomáš Šudík (obaja OĽaNO) či Peter Pčolinský (Sme rodina).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.