Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2020, 09:55 Aktualizované dňa 24.07.2020 o 07:39

Matovič ustál odvolávanie a zostáva premiérom. Parlament rokoval do rána

Za vyslovenie nedôvery premiérovi hlasovalo 47 poslancov.

Predseda vlády Igor Matovič ostáva vo funkcii. Opozičný návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi podporilo v Národnej rade iba 47 zo 125 prítomných poslancov.

Matovič čelil odvolávaniu pre kauzu jeho diplomovej práce, ale aj pre jeho pôsobenie v kresle premiéra.

​K hlasovaniu poslanci pristúpili po približne 15-hodinovej diskusii. Vystúpilo v nej vyše 30 rečníkov, medzi nimi premiér, podpredsedovia parlamentu aj ministri. 

Premiér poďakoval koaličným partnerom, že ho podržali. Predsedníčka klubu SaS Anna Zemanová dodala, že kauza je pre nich hlasovaním uzavretá a môžu sa venovať reformám.

"Budeme od zajtra pracovať na tom, aby sme pomohli ľuďom na Slovensku," dodal Šipoš s tým, že treba ísť ďalej a orientovať sa na to podstatné. Premiér poznamenal, že ich čaká ešte veľa práce.

"Vláda získala podporu, pre SaS je týmto celá kauza uzavretá," povedala Zemanová. Neprítomnosť niektorých poslancov SaS v pléne počas odvolávania odôvodnila tým, že prítomní boli všetci, ktorí mohli.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.