Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2020, 16:15 Aktualizované dňa 22.07.2020 o 17:54

Matovič reagoval na diplomovku: Choďte hlasovať a dajte ma dole. Ak ma odvolajú, odídem z politiky

Predseda vlády povedal, že o tom, či zostane vo funkcii, rozhodnú poslanci.

Matovič reagoval na diplomovku: Choďte hlasovať a dajte ma dole. Ak ma odvolajú, odídem z politiky
Zdroj: TASR

Premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii reagoval na kauzu svojej diplomovej práce. "Mrzí ma, že Denník N článok o mojej diplomovke zverejnil v čase, keď som letel do Bruselu," uviedol s tým, že to považuje za vypočítavosť.

Premiér povedal, že k svojej diplomovke stále hovorí jedno a to isté stanovisko, ktoré dal pred ôsmimi rokmi.

"Pred ôsmimi rokmi jeden z novinárov povedal, že tretina diplomovky sa odvoláva na prácu ekonómov. Teraz hovoríte, že ich spomínam na jednej strane," tvrdí a dodáva, že svoju prácu od roku 1998 nevidel.

Matovič tvrdí, že má čisté svedomie. "Ako som si mohol dovoliť kritizovať Danka? No lebo som si bol istý, že som citoval. Nie som samovrah. Keby som chcel vykradnúť prácu nejakého autora, tak nenazvem svoju diplmovku rovnako," tvrdí premiér. 

Premiér hovoril o rozdiele voči kauze Andreja Danka. "Andrej Danko prišiel do knižnice a zobral si celú prácu inej študentky a okopíroval ju aj s názvom a zobral si ju za svoju," pokračuje.

Matovič povedal, že o tom, či bude naďalej premiérom, rozhodnú poslanci. "Budú hlasovať úplne slobodne. Nevyhrážal som sa nikomu, že ak ma odvolajú, tak OĽaNO odíde z vlády. Ak ma odvolajú, tak odídem z politiky," dodal. 

Matovič odkázal poslancom, že hlasovanie je slobodné. "Teraz tu odkazujem aj hrdinovi Kollárovi zo Za ľudí aj ostatným, čo sa búšia do hrude a potom pustia do gatí. Nech sa páči, choďte hlasovať a dajte ma dole," tvrdí. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.