Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2020, 12:39

V ubytovni pri Nitre pribudlo 11 prípadov koronavírusu, budovu monitorujú policajti

Pozitívne testované osoby pricestovali zo Srbska, z Gruzínska a Ukrajiny.

V ubytovni pri Nitre pribudlo 11 prípadov koronavírusu, budovu monitorujú policajti
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre zaznamenal za utorok ďalších 11 laboratórne potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 u ľudí, ktorí sú ubytovaní v ubytovni pri Nitre.

„Tento nárast bol očakávaný, pretože v tomto ohnisku nákazy pokračovalo testovanie na ochorenie COVID-19. Všetky potrebné protiepidemické opatrenia sú zabezpečené, pozitívne osoby sú izolované,“ potvrdila regionálna hygienička Katarína Tináková.

​Pozitívne testované osoby pricestovali zo Srbska, z Gruzínska a Ukrajiny. V dvoch prípadoch išlo o ich úzke kontakty.

Osoby, u ktorých bol potvrdený negatívny výsledok, ostávajú naďalej v izolácii a opakovane budú testované po uplynutí inkubačnej lehoty.

V období od 17. do 21. júla bolo z celkového počtu 110 exponovaných osôb pozitívne testovaných 19 ľudí. Medzi potvrdenými prípadmi je viacero zamestnancov spoločnosti Foxconn, ktorí od 11. do 26. júla čerpajú celozávodnú dovolenku.

Po návrate zo Srbska sa nahlásili na Regionálny úrad verejného zdravotníctva, boli v izolácii v ubytovacom zariadení a podrobili sa povinnému testovaniu.

​Regionálny úrad verejného zdravotníctva nariadil karanténne opatrenia pre všetky osoby v ubytovni 17. júla a zároveň zabezpečil aj ďalšie kontrolné testovania izolovaných osôb z ubytovacieho zariadenia.

Ubytovňa je monitorovaná policajtmi i vojakmi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.