Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2020, 11:33

Z Bratislavy obnovili lety do Manchestru a ďalších dvoch britských miest

Pravidelné lety z Manchestru na Slovensko začína prevádzkovať dopravca Ryanair.

Z Bratislavy obnovili lety do Manchestru a ďalších dvoch britských miest
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Od stredy je možné využiť z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave pravidelné letecké linky do Manchestru.

S frekvenciou dvakrát týždenne, v stredu a v piatok, začína pravidelné lety z Manchestru na Slovensko prevádzkovať dopravca Ryanair.

Vo štvrtok (23. 7.) spustí z Bratislavy aj pravidelné lety do Edinburghu a Birminghamu. Informovala o tom hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

Do Edinburghu sa bude z Bratislavy lietať vo štvrtok a v nedeľu. Rovnako dvakrát týždenne budú môcť cestujúci využiť lety z hlavného mesta Slovenska aj do Birminghamu a späť. Dopravca bude do tejto destinácie lietať vždy vo štvrtok a v sobotu.

Štyri pravidelné linky

Lety z destinácií vo Veľkej Británii sú umožnené po zákaze letov z dôvodu pandémie nového koronavírusu od pondelka.

Z Letiska M. R. Štefánika možno do Spojeného kráľovstva využiť počas letného letového poriadku štyri pravidelné linky dopravcu Ryanair, a to Londýn-Stansted, Manchester, Birmingham, Edinburgh, a linku do Londýna-Lutonu a z neho, ktorú zabezpečuje letecká spoločnosť Wizz Air.

Írsko ruší karanténu

Ševčíková zároveň skonštatovala, že cestujúci, ktorí využívajú pravidelné linky z bratislavského letiska do Dublinu, už nebudú musieť absolvovať po prílete do Írska povinnú domácu karanténu.

Počet týždenných letov medzi Bratislavou a Dublinom zvyšuje dopravca Ryanair od augusta zo súčasných troch na päť letov týždenne. Lietať z Letiska M. R. Štefánika do Dublinu a späť bude každý deň okrem pondelka a soboty.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.