Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2020, 11:01 Aktualizované dňa 20.07.2020 o 13:09

Na Donovaloch sa prevrátil autobus s deťmi, zranilo sa päť ľudí

Na mieste nehody zasahujú dve desiatky hasičov.

Nehoda na Donovaloch
Zdroj: Facebook Polícia SR

Na Donovaloch sa po nehode prevrátil autobus, v ktorom sa podľa doterajších informácií viezlo 30 ľudí, z toho 27 detí. Nehoda sa stala v smere na Ružomberok v katastri obce Korytnica. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Po príchode hasičov na miesto sa všetky deti aj dospelí nachádzali mimo prevráteného autobusu. "Väčšina detí bola v poriadku, niektoré ošetrovala rýchla zdravotná služba," podotkol Benčo.

"Malo by ísť o autobus z Detvy. Počet zranených je zatiaľ nešpecifikovaný," uviedla Farkasová. Veliteľ zásahu Miroslav Benčo potvrdil, že sa zranilo päť ľudí. Zranení sú podľa prezídia v opatere záchrannej zdravotnej služby. Dychová skúška u vodiča autobusu bola negatívna.

"Evakuačný autobus HaZZ bol z udalosti odvolaný, keďže dopravca zabezpečí náhradnú dopravu pre cestujúcich," uvádza prezídium. Na mieste zasahujú dve desiatky hasičov z Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Zvolena a Banskej Bystrice.

K nehode smeruje aj ťažká technika zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. Pomocou nej sa havarovaný autobus pokúsia hasiči vytiahnuť. Na miesto nehody autobusu na Donovaloch prišiel minister školstva Branislav Gröhling.

Ten mal v pondelok otvoriť v Ružomberku tábor pre deti z Centra pedagogicko-pschologického poradenstva a prevencie z Detvy, ktoré sa viezli v havarovanom autobuse. Informuje o tom na sociálnej sieti.

"Oceňujem prácu záchranárov a aj bývalej pani riaditeľky, ktorá bola zhodou okolností na mieste a pomáhala pred príchodom záchranárov," povedal minister.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.