Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2020, 10:34

Budaj požiadal nového riaditeľa vodohospodárskeho podniku o dôkladný audit vodných stavieb

Róbert Hok sa s ministrom Jánom Budajom dohodol, že do 1. septembra predloží konkrétny koncept, ako urobiť z neefektívnej a zastaranej firmy, podnik užitočný pre Slovensko.

Budaj požiadal nového riaditeľa vodohospodárskeho podniku o dôkladný audit vodných stavieb
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Minister životného prostredia Ján Budaj požiadal nového riaditeľa Slovenského vodohospodárskeho podniku Róberta Hoka o dôkladný audit vodných stavieb. Očakáva aj revíziu nájmov pozemkov na okraji tokov a vodných nádrží. Budaj to uviedol na sociálnej sieti.

Šéf envirorezortu taktiež požiadal Hoka, aby prehodnotil prácu jednotlivých odštepných závodov a povodí. Tam, kde sú k tomu dôvody, by sa mal nový riaditeľ "rozísť s neschopnými" a usporiadať potom transparentné výberové konania, povedal.

"Snažil som sa, aby si nový riaditeľ bol vedomý, že ministerstvo, ako zriaďovateľ SVP, už nestrpí žiadne plytvanie s verejnými prostriedkami a nestrpíme ani náznak korupcie. Očakávam od neho víziu podniku schopného uskutočňovať nie iba betónové múry a bágrovacie zásahy, ktoré neraz namiesto ochrany poškodzovali prírodu," povedal Budaj.

Vodohospodársky podnik by podľa Budaja mal obciam a regiónom ponúknuť dômyselné úpravy krajiny, ktoré budú zvyšovať jej vodozádržnú schopnosť.

Hok sa s Budajom dohodol, že do 1. septembra predloží konkrétny koncept, ako urobiť z neefektívnej a zastaranej firmy, podnik užitočný pre Slovensko. S projektom chce potom Budaj oboznámiť verejnosť.

Ministerstvo v piatok informovalo, že novým riaditeľom vodohospodárskeho podniku sa stal Róbert Hok. Vo výberovom konaní, ktoré sa konalo 10. júla, získal 129 bodov. Minister zároveň pripomenul, že Hok pochádza zvnútra podniku.

Vodohospodársky podnik zabezpečuje starostlivosť o vodné toky a na nich vybudovaný majetok. Stará sa aj o kvantitu a kvalitu povrchových a podzemných vôd, aj o protipovodňovú ochranu a vytváranie plavebných podmienok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.