Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2020, 10:50 Aktualizované dňa 17.07.2020 o 11:39

Pellegrini vyzval Matoviča, aby odstúpil z funkcie. Ak tak neurobí, chce ho odvolávať v parlamente

Peter Pellegrini plánuje v pondelok začať zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolávanie premiéra Igora Matoviča.

Pellegrini vyzval Matoviča, aby odstúpil z funkcie. Ak tak neurobí, chce ho odvolávať v parlamente
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Šéf vznikajúcej strany Hlas Peter Pellegrini vyzval premiéra Igora Matoviča, aby odstúpil z funkcie kvôli kauze s jeho diplomovkou. Pellegrini dodal, že ak tak Matovič neurobí, v pondelok začnú zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze na jeho odvolávanie.

"Premiér sa priznal, že je zlodej. A zlodej a klamár nemôže byť predsedom vlády," povedal Pellegrini. Doplnil, že len štyri mesiace po voľbách sa ukázalo, že premiér je zlodejom.

"Chcel bojovať proti korupcii a zlodejom. Aj na základe týchto slov vyhral voľby a stal sa premiérom," povedal bývalý premiér.

Podľa Denníka N. má byť Matovičova diplomová práca z roku 1998 vykradnutá z dvoch kníh.

"Jej samotný text sa začína úvodnou kapitolou Ciele diplomovej práce, ktoré Matovič rozpísal na necelé dve strany. Od ďalšej strany už len kopíroval spomínanú knihu ekonómov. Preberá z nej od slova do slova celé state, mnohokrát celé strany aj s tabuľkami. Takto to pokračuje až po 41. stranu diplomovky. Nič navyše, čo by nebolo v knižke, tam nie je," popísal Denník N Matovičovu diplomovku. 

​V ďalšej časti práce mal Matovič rovnako okopírovať inú knihu. 

K dispozícii ju mali v knižnici Fakulty manažmentu Univerzity Komenského. Novinárom však prácu odfotiť nedovolili. 

O tom, že by mohla byť diplomová práca dnešného premiéra problémová, informovali Hospodárske noviny už v roku 2012. Upozornili vtedy, že jeho práca má rovnaký názov ako dielo ekonómov vydané rok pred tým. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.