Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2020, 10:25 Aktualizované dňa 16.07.2020 o 14:08

Developer zbúra legendárny bratislavský Istropolis. Ukázal, ako bude vyzerať nový projekt

Dokončenie výstavby celého objektu je predpokladané na rok 2025.

Spoločnosť Immocap predstavila projekt Nového Istropolisu. Chátrajúci objekt na Trnavskom mýte chce developer zbúrať. Na jeho mieste má vyrásť multifunkčné kultúrno-spoločenské centrum. Projekt je momentálne v štádiu investičného zámeru.

Súčasťou má byť koncertná sála s kapacitou tritisíc miest na sedenie. Developer chce v roku 2022 získať povolenia na zámer. Následne na prelome rokov 2022 a 2023 by malo prísť k spusteniu výstavbu. Dokončenie výstavby je predpokladané na rok 2025.

"Ak chceme vytvoriť takéto centrum s takýmito parametrami, tak je nutná zásadná prestavba celého projektu Istropolisu," hovorí obchodný riaditeľ Immocapu Martin Marko.

Developer potvrdil, že sa bude usilovať, aby na mieste súčasného Domu odborov vzniklo národné kultúrne a kongresové centrum. Uchádzať sa preto chce aj o verejné zdroje.

"V prípade, že to bude aktuálne, sa budeme s týmto projektom uchádzať o verejné zdroje. Bolo by najideálnejším riešením, keby vznikla spolupráca medzi súkromným a verejným sektorom," povedal generálny riaditeľ firmy Immocap Martin Šramko.

Deklaruje, že projekt pripravili od začiatku bez toho aby vedeli, že vznikla iniciatíva pre vznik kongresového centra. O jeho umiestnenie práve na Trnavskom mýte sa podľa jeho slov chcú uchádzať transparentne.

Developer, ktorý už investoval na Trnavskom mýte, postavil tu nové obchodné centrum či zrekonštruoval schátraný podchod, chce Dom odborov a jeho okolie prestavať na moderné kultúrno-spoločenské centrum.

"Náš zámer mení mŕtvu nefunkčnú zónu v oblasti Trnavského mýta na vitálnu štvrť plnú kultúry, zelene a verejných priestorov," povedal Šramko. Tvrdí, že do tohto pre Bratislavu dôležitého, no aktuálne schátraného územia, plánujú priniesť nový rozmer, ktorý bude ponúkať veľa benefitov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.