Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.07.2020, 13:10

Gröhlingova škola reaguje na diplomovku: Nevidíme morálne pochybenie ani porušenie predpisov

Škola tvrdí, že minister školstva nikdy nepožiadal o utajenie práce.

Gröhlingova škola reaguje na diplomovku: Nevidíme morálne pochybenie ani porušenie predpisov
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Paneurópska vysoká škola nevidí po posúdení diplomovej práce ministra školstva Branislava Gröhlinga v kontexte času jej vzniku žiadne porušenie predpisov a morálne pochybenia autora, ktoré by odôvodňovali výzvy na jeho odstúpenie.

Informoval o tom rektorát školy, zdôrazňujúc, že autor nikdy nepožiadal o utajenie záverečnej práce.

​Škola tvrdí, že medializované informácie týkajúce sa diplomovej práce šéfa rezortu školstva sú "zavádzajúce", a že ide o "preukázateľne nepravdivé tvrdenia".

"Diplomová práca vždy bola, je a bude prístupná v Akademickej knižnici PEVŠ k prezenčnému zapožičaniu a štúdiu. Na základe licenčnej zmluvy, ktorá je súčasťou všetkých záverečných prác, bola diplomová práca sprístupnená akademickej obci. V rozpore so znením licenčnej zmluvy bola práca prístupná aj v knižničnom informačnom systéme. Po upozornení bola táto chyba odstránená a autorovi sme sa ospravedlnili," komunikovala škola.

Rektorát tiež dodal, že práca bola vypracovaná v súlade s interným predpisom, ktorý rieši aj možnosť využitia vlastnej bakalárskej práce. Zdôraznil, že pri citovaní a parafrázovaní bola použitá vtedy platná norma.

"Samozrejme, tieto dokumenty si novinári pred zverejnením kontroverzného článku a vynesením súdov nepovažovali za potrebné overiť," uzavrela PEVŠ.

Denník N v pondelok informoval, že minister školstva Gröhling získal magisterský titul za diplomovku, ktorá je kompilátom s prvkami plagiátu, a odkopíroval do nej skoro celú svoju bakalársku prácu.

"V čase škandálu Borisa Kollára Paneurópsku vysokú školu požiadal, aby stiahla jeho práce z webu knižnice," uviedol denník.

Premiér Igor Matovič ešte v pondelok reagoval, že by mu bolo ľúto, ak by vláda o Gröhlinga ako o ministra školstva prišla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.