Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2020, 17:11

Pellegrini začal zbierať podpisy. Zopakoval, aké sú priority jeho Hlasu

Už v pondelok zavítajú predstavitelia Hlasu do Detvy, kde chcú zbierať ďalšie podpisy potrebné na registráciu, na ktorú potrebuje politická strana aspoň 10-tisíc podpisov.

Vznikajúca strana Hlas-sociálna demokracia, ktorú zakladá expremiér Peter Pellegrini s bývalými kolegami zo Smeru-SD, začala zbierať podpisy potrebné na registráciu.

Odovzdať by ich chcela do 12. augusta. Oznámil to Pellegrini na pondelkovej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici.

​"Naša strana chce byť hlasom všetkých tých, ktorí si zaslúžia pozornosť štátu a od ktorých štát nemôže odvracať svoju tvár. Chce byť tiež hlasom regiónov, pretože chceme, aby sa politika robila v našich mestách a obciach, a nie od zeleného stola v Bratislave," povedal Pellegrini.

Do budúcnosti nevylúčil spoluprácu so žiadnou existujúcou politickou stranou, okrem ĽSNS. Verí, že do konca leta, keď by mohla byť strana zaregistrovaná, sa k terajšej zostave pridajú aj ďalšie známe mená. 

V Banskej Bystrici začal zároveň Pellegrini spolu s podporovateľmi svoju cestu po slovenských regiónoch.

Už v pondelok zavítajú do Detvy, kde chcú zbierať ďalšie podpisy potrebné na registráciu, na ktorú potrebuje politická strana aspoň 10-tisíc podpisov. Tie musí odovzdať ministerstvu vnútra a požiadať o registráciu.

​Ak splní všetky zákonné podmienky, ministerstvo ju zaregistruje. 

Za vznikom strany Hlas stoja bývalí čelní predstavitelia Smeru-SD, ktorí sa s vedením niekdajšej vládnej strany rozišli v názoroch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.