°C
Sledujte nás na Instagrame
@hospodarske_novinyDovedna 2,5 miliardy eur má hodnotu balík europeňazí, ktorý by mohlo Slovensko využiť na opravu zdravotníctva. Kým pôvodne mali byť určené len na rekonštrukcie, teraz sa už počíta aj výstavbami na zelenej lúke.
Takto to tlmočí ministerka pre investície Veronika Remišová. A radí, že začať treba v Turci. „Myslím si, že nemocnicu v Martine skutočne Slovensko potrebuje. Môže byť obrovským prínosom pre celý región stredného Slovenska,“ uviedla Remišová. Záväzok pokračovať v jej výstavbe si vláda dala priamo do programu.
Ak to pôjde podľa plánu, tak asi za 300 miliónov eur vyrastie v Martine do troch rokov zariadenie so smart aj zelenými riešeniami. Súčasná martinská nemocnica síce patrí k najväčším zamestnávateľom v regióne, no podľa hodnotenia Európskej investičnej banky je jej efektivita až podpriemerná a existujúca infraštruktúra je v dezolátnom stave.
Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 53% na dočítanie.
Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Denný prehľad správ emailom
Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.
Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.