Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.07.2020, 17:00

Taká monštrózna korupcia u nás nemá obdoby, povedal sudca, ktorý poslal Bödöra za mreže

Bödörovi, ktorý bol prítomný v súdnej sieni, nasadili príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže i zásahovej jednotky putá.

Taká monštrózna korupcia u nás nemá obdoby, povedal sudca, ktorý poslal Bödöra za mreže
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Senát Najvyššieho súdu vyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a poslal nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra do väzby.

"Dospeli sme k záveru, že presvedčivejšie sú argumenty prokurátora a nestotožnili sme sa s rozhodnutím sudcu pre prípravné konanie," povedal predseda senátu Martin Bargel. Základom na rozhodnutie súdu boli podľa neho výpovede dvoch svedkov.

"Pre nás bolo podstatné posúdiť pravdivosť, vierohodnosť týchto výpovedí. Je pravda, že sú to výpovede z počutia, je pravda, že je to kajúcne. Aj keď sú to kajúcnici, nič im nebolo sľúbené," upozorňuje sudca. Dodal, že nebol zistený žiadny dôvod, ktorý by vierohodnosť ich výpovedí spochybňoval a ich výpovede sú v tomto štádiu konania dostatočným dôvodom.

"Odkryli prípad takej monštróznej korupcie v našom štáte, že to nemá obdoby. Toto je megastroj obrovskej korupcie. Neskutočné. Niečo neuveriteľné ako to fungovalo, a to už od roku 2006," dodal Bargel.

"Senát 3T NS SR na dnešnom verejnom zasadnutí zrušil uznesenie sudcu pre prípravné konanie ŠTS a sám rozhodol tak, že obvineného Norberta B. zobral do takzvanej kolúznej a preventívnej väzby. Senát tak väzbu pod dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil," dodala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová. Voči rozhodnutiu nie je prípustný opravný prostriedok.

Bödörovi, ktorý bol prítomný v súdnej sieni, nasadili príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže i zásahovej jednotky putá. Eskortujú ho z Bratislavy do Ústavu na výkon väzby v Žiline. Na štvrtkové zasadnutie sa dostavil v sprievode svojho obhajcu Adriána Kuceka. Zasadnutie trvalo viac ako dve hodiny za prísnych bezpečnostných opatrení.

Bödöra zadržala Národná kriminálna agentúra v piatok večer v rámci spomínanej akcie Dobytkár. Polícia vtedy informovala, že počas nej na celom území Slovenska NAKA vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie voči trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.