Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2020, 12:11 Aktualizované dňa 07.07.2020 o 12:59

Prípad, aký u nás nemá obdobu. Colníci zabavili drogy z Mexika za dve miliardy eur

Finančná správa postúpila prípad polícii.

Prípad, aký u nás nemá obdobu. Colníci zabavili drogy z Mexika za dve miliardy eur
Zdroj: Finančná správa

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Nitra zabránili, aby sa na čierny trh dostalo 1,5 tony drog. Skrýšu drog dovážaných z Mexika objavili aj za pomoci služobného psa finančnej správy vycvičeného na vyhľadávanie drog koncom mája.

Prípad záchytu drog, aký na Slovensku nemá obdoby, postúpila z hľadiska vecnej príslušnosti finančná správa polícii, informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

"Pri colnej kontrole využili viaceré technické prostriedky, vrátane mobilného skenovacieho zariadenia a žeriavu na manipuláciou s nadrozmerným nákladom. Pomohol aj služobný pes finančnej správy Hutch so svojim psovodom. Vďaka nemu identifikovali podozrenie, že v nádrži sa nachádza nelegálne prepravovaný tovar. Čo sa aj kontrolou potvrdilo," uvádza Skokanová.

​Príslušníci finančnej správy navŕtali do spodnej časti nádrže diery, vďaka ktorým objavili veľké množstvo (1,5 tony) bielej kryštalickej látky, ukrytej pozdĺž spodnej časti kovovej nádrže. Prvotný rozbor poukázal na metamfetamín (pervitín).

Hodnota látky dosahuje podľa finančnej správy 300 miliónov eur, v prípade jednorazových užívateľských dávok odhaduje hodnotu zásielky až na dve miliardy eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.